Kazdy z nas nosi w sobie piekno. Cala sztuka polega na tym, by umiec je odkryc.

Éric-Emmanuel Schmitta


699-975-369

Agnieszka Mikina








699-975-369

Agnieszka Juraszek

Gdy nie odbieram - pracuję, proszę o sms, oddzwonię jak tylko będę mogła

Pielęgnacja specjalna

Pielęgnacja skóry tłustej, mieszanej, zanieczyszczonej

Cera tłusta jest bardzo wymagająca i potrzebuje kompleksowej pielęgnacji. Celem odpowiedniej pielęgnacji jest zmniejszenie grubości warstwy rogowej, regulacja wydzielania łoju przez gruczoły łojowe, poprawa ukrwienia, głębokie nawilżenie oraz likwidacja zaskórników. Nieodpowiednie preparaty kosmetyczne, działające zbyt agresywnie mogą zakłócić równowagę płaszcza lipidowego, naruszyć jej kwaśny odczyn oraz nadmiernie odtłuścić skórę. Jeśli nastąpiłoby zakłócenie równowagi płaszcza lipidowego, skóra tłusta mogłaby się przeistoczyć w odwodnioną lub trądzikową. Kosmetyki nie mogą być zbyt okluzyjne i komedogenne, ich faza tłuszczowa nie może przekraczać 30% zawartości kremu.
Maski do cery tłustej powinny być na bazie soli glinu, ekstraktów ziołowych i glinek

Podstawą pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie cery. Substancje myjące powinny mieć pH kwaśne lub neutralne (4,5 – 5,5). Polecane są preparaty do pielęgnacji cery tłustej regulujące produkcję sebum, zapobiegające stanom zapalnym a jednocześnie delikatnie nawilżające. Preparaty te powinny także zmatowić błyszczące partie i nadać skórze ładny koloryt.

Zabieg dla cery tłustej, zanieczyszczonej
A-controle - zabieg normalizujący pracę gruczołów łojowych. Szczególnie polecany dla skór tłustych/łojotokowych, mieszanych oraz w lekkich odmianach trądziku. Stosowany jako samodzielna seria lub element kuracji leczniczej.

wersja podstawowa: 80zł
wersja z maską algową: 90zł
wersja z płatem kolagenowym: 110zł


Pielęgnacja cery naczynkowej, wrażliwej

Coraz więcej kobiet w różnym wieku ma problem z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Skłonność do powstawania teleangiektazji powstaje już w dzieciństwie, a po 20 roku życia rozszerzone naczynka zaczynają być widoczne. Skóra naczyniowa jest najczęściej płytko unaczyniona, o obfitej sieci naczyniowej z wysokim stopniem wypełnienia naczyń krwią.

Kruche naczynka są bardziej przepuszczalne co powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych. W konsekwencji pojawia się na skórze rozlany rumień oraz uczucie pieczenia. Z czasem kruche naczynka nie wytrzymują ciśnienia krwi i zaczynają pękać, pozostawiając na skórze trwałe ślady –pajączki. Nadwrażliwość i kruchość naczyń to czynniki sprzyjające powstaniu trądzika różowatego.

Cera naczynkowka charakteryzuje się zaczerwieniem w okolicy policzków, nosa i brody, wskutek gwałtownego rozszerzania i kurczenia naczyń włosowatych pod wpływem bodźca.
Rumień pojawia się na skutek zmiany temperatury, zdenerwowania, picia mocnej herbaty, kawy, alkoholu, ostrych przypraw, a także pod wpływem zjedzenia gorącego posiłku.
Najbardziej niekorzystnie na naczynia wpływa niska temperatura z jednoczesnym silnym działaniem promieni słonecznych. Skóra często wtedy reaguje długotrwałym rumieniem, pieczeniem, swędzeniem a czasem opuchlizną.

Zabiegi dla cery naczynkowej, wrażliwej:
Anti-Couperose - zabieg dla skóry naczynkowej , wrażliwej , z popękanymi naczynkami krwionośnymi.

wersja podstawowa: 80zł
wersja z maską algową: 90zł
wersja z płatem kolagenowym: 110zł


Pielęgnacja suchej skóry

Aby zachować jak najdłużej urodę należy świadomie wybrać odpowiednie środki do zwalczania suchości skóry. Niewłaściwie pielęgnowana staje się cerą starczą. Pierwsze zmarszczki wokół oczu, ust i na szyi zaczynają pojawiać się około 20 roku życia. Z wiekiem ten problem się pogłębia i skóra staje się coraz bardziej wiotka.

Sucha skóra objawia się szorstkością, drobnopłatkowym złuszczaniem naskórka, lichenifikacją, pęknięciami, czasem pojawiają się rozpadliny, odczyn rumieniowy a także wzmaga się rogowacenie mieszkowe. Sucha cera jest jasna, matowa, mało elastyczna, niewidoczne są pory skórne, miejscowo jest silnie przesuszona oraz często swędzi i piecze.

Cechuje ją zwiększona utrata wody, przy czym zmniejsza się jej uwodnienie. Przyczyną powstawania suchej skóry jest niedobór lipidów warstwy rogowej lub obniżona sprawność wiązania i zatrzymywania wody. Produkuje zbyt małą ilość naturalnych tłuszczów, związane jest to z pracą gruczołów łojowych, które wytwarzają za mało tłuszczu.

Sucha skóra jest wrażliwa na czynniki atmosferyczne, reaguje zaczerwienieniem na mydło, wodę i najszybciej się starzeje. Aby pozbyć się uczucia dyskomfortu jakim jest ściągnie i pieczenie suchej skóry, należy stosować do pielęgnacji produkty z NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), sfingolipidami, substancjami wiążącymi wodę. Na uwodnienie skóry mają wpływ m.in. NMF, kwas hialuronowy, ceramidy, witaminy, mukopolisacharydy.
Błędem popełnianym przy pielęgnacji skóry jest przekonanie, że potrzebuje ona nawilżenia tylko z zewnątrz, wobec takiego postępowania, wytwarzanie tłuszczu staje się jeszcze bardziej ograniczone i skóra ulega dalszemu wysuszeniu. Jedną z przyczyn nadmiernej suchości skóry mogą być problemy z nieprawidłowym odżywianiem. Odpowiednia dieta, bogata we wszystkie składniki odżywcze może znacznie polepszyć kondycję skóry.
W pielęgnacji skóry suchej pomocne będą olejki eteryczne z róży i geraniowy. Osoby o tym typie skóry powinny sięgnąć po kosmetyki delikatne i hipoalergiczne, które są pozbawione wszelkich składników uczulających. Nie mają barwników, substancji zapachowych czy konserwantów, które mogłoby podrażnić skórę. Należy pamiętać o tym aby nie wycierać skóry szorstkimi ręcznikami oraz aby nie eksponować ją zbytnio zarówno na słonce jak i na mróz – wysokie i niskie temperatury wysuszają skórę. Ponadto należy nawilżać powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach.

Kosmetyki do pielęgnacji suchej skóry powinny zawierać w swoim składzie:

  • składniki zatrzymujące wodę: aloes, algi, alantoina, kwas hialuronowy, oczar wirginijski, melisa, rumianek, śluzy.
  • składniki wygładzające i natłuszczające: oleje z awokado, ogórecznika, z wiesiołka, ze słodkich migdałów, kiełków pszenicy, kokosowy.
  • składniki kojące: melisa, malwa, mimoza, nagietek, pantenol, bioflawonidy, drzewo sandałowe.
  • witaminy A, C, E, B5, ekstrakt z korzenia lukrecji, mocznik.
  • ponadto zaleca się kuracje doustne płynnym olejem lub zawartym w kapsułkach z NNKT(np. omega – 6 z wiesiołka).


Przy pielęgnacji suchej skóry stosuje się zabiegi pojędrniające, dotleniające, odżywcze i nawilżające, polegające na wprowadzeniu lipidów w celu poprawy funkcji skóry. Odpowiednie będą zabiegi głęboko nawilżające oraz na podłożu alg morskich.

Zabieg nawilżający:
Hialuron – zabieg pielęgnuje skórę, nawilża, wygładza.
Ważną zaletą zabiegu jest wzmocnienie efektu zatrzymywania wody w skórze.

wersja podstawowa: 80zł
wersja z maską algową: 90zł
wersja z płatem kolagenowym: 110zł


Pielęgnacja skóry dojrzałej

W regeneracji skóry dojrzałej główna rolę odgrywa stosowanie produktów bioaktywnych (placenta, algi, mleczko pszczele), które w połączeniu z zabiegami pobudzającymi krążenie (masaż) potęgują swoje działanie. Stosowanie hormonów roślinnych, wyciągów roślinnych, maseczek dotleniających. Złuszczanie górnych warstw naskórka. Stosowanie kosmetyków o silnym działaniu: ampułki, koncentraty, serum. Wskazane są zabiegi liftingujące, zwężające i uszczelniające ściany naczyń krwionośnych. do codziennego użytku polecane są kosmetyki typu „anty-aiging” np. z glikopeptydami, wyciągiem z liści drzewa oliwkowego, kwiatami japońskiego drzewa pagody, jeżówki, kory kasztanowca.

Zabieg intensywnie przeciwzmarszczkowy
Lifting - natychmiastowy efekt napięcia skóry, usunięcia drobnych zmarszczek oraz nawilżenia i rozjaśnienia kolorytu. Stosowany w serii pozwala w sposób widoczny spłycić zmarszczki i poprawić ogólną kondycję skóry.

wersja podstawowa: 90 zł
wersja z maską algową: 100zł
wersja z płatem kolagenowym: 120zł


Przebarwienia

Przebarwienia czyli hiperpigmentacje to plamy lub plamki o różnym kształcie, wielkości i intensywności zabarwienia zmian, które towarzyszą człowiekowi od urodzenia lub mogą być nabyte. Etiopatogeneza powstawania przebarwień jest bardzo złożona i ma na nią wpływ wiele czynników. Zaburzenia pigmentacji skóry powstają przez nadmierne nagromadzenie się melaniny w komórkach.

Przebarwienia skóry powstają w wyniku zaburzeń odkładania barwnika (melaniny) wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania melanocytów. Melanina powstaje w wyspecjalizowanych komórkach – melanocytach przy udziale enzymu tyrozynazy po licznych reakcjach chemicznych, a następnie jest przekazywana do komórek naskórka nadając skórze kolor. Zmiany barwnikowe powstają w wyniku nadmiernej liczby melanocytów w naskórku oraz nadprodukcji melaniny przy prawidłowej liczbie komórek barwnikowych. Koloryt skóry rzadko kiedy ma jednorodny charakter, a częstą przyczyną pojawiania się przebarwień jest właśnie narażenie na promienie UV.

Zabieg wybielający i rozjaśniający
Mela-fadin - zabieg leczniczy dla skór z problemami pigmentacyjnymi. Silne działanie depigmentujące wyciągów roślinnych zastosowanych w terapii gwarantuje uzyskanie długotrwałego efektu - oczywiście pod warunkiem przestrzegania zaleceń pozabiegowych. Skuteczny w przypadku przebarwień , plam starczych, plam posłonecznych, ostudy. Ma również działanie nawilżające.

wersja z maską rozjaniającą: 100zł
wersja z płatem kolagenowym: 120zł




PORTFOLIO

portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
portfolio
Kryolan, Revlon, Estee Lauder, MAC
MICARE - Profesjonalny makijaż ślubny, najlepsze kosmetyki, makijażystka, wizażystka
Google+
Agencja reklamy K4ART